ANASAYFA           ARAÇ KİRALAMA          İLETİŞİM          Acente Girişi        

ORTA AVRUPA (PRAG- VİYANA- BUDAPEŞTE) - Şenbayrak Turizm & Seyahat
   
 ORTA AVRUPA (PRAG- VİYANA- BUDAPEŞTE)

ORTA AVRUPA (PRAG- VİYANA- BUDAPEŞTE)
 Yazı Boyutu


189 EURO DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA 3 ÜLKE PRAG - VİYANA- BUDAPEŞTE 18 Haziran-25 Haziran, 02 Temmuz-09 Temmuz, 16 Temmuz-23 Temmuz, 30 Temmuz-06 Ağustos, 13 Ağustos-20 Ağustos, 27 Ağustos-03 Eylul (Kurban Bayramı), 10 Eylul-17 Eylul


Sihirli; ORTA AVRUPA (Budapeşte den Prag a)
PRAG - VİYANA - BUDAPEŞTE
189 EURO dan İTİBAREN
() BRATİSLAVA - DRESDEN - TEREZİN - KARLOVY VARY - CESKY KRUMLOV -
ESTERGOM - VİSEGRAD - SZENTENDRE - MAYERLİNG - SEEGROTTE - BADEN
18 Haziran-25 Haziran, 02 Temmuz-09 Temmuz, 16 Temmuz-23 Temmuz, 30 Temmuz-06
Ağustos, 13 Ağustos-20 Ağustos, 27 Ağustos-03 Eylul (Kurban Bayramı), 10 Eylul-17 Eylul
BUDAPEŞTE GİDİŞ, PRAG DONUŞ AYRICALIĞI İLE ZAMANINIZ YOLLARDA GECMESİN !
1.GUN PAZAR İSTANBUL SABİHA GOKCEN - BUDAPEŞTE (TUNA)
Pazar gunu sabah saat 06:45 de İstanbul Sabiha Gokcen Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde firmamız gorevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra CORENDON HAVA YOLLARI na ait, CAI1634 sefer sayılı 177 kişilik Boeing 737-800 tipi ucağımız ile 09:15 de, aktarmasız, Macaristan ın başkenti Budapeşte ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik ucuşumuzu takiben yerel saat ile 10:15 de Budapeşte Havalimanı na varıyoruz. Pasaport ve vize işlemlerinin ardından rehberlerimiz eşliğinde panoramik Budapeşte şehir turumuz. Şehir turunda ilk durağımız Hosok Ter;, yani "Kahramanlar Meydanı". Ardından Budapeşte nin en geniş ve luks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi nden gecerken, Viyana daki opera binası ornek alınarak yapılan opera binasını, Aziz İstvan Katedrali ni ve Parlemento Binası nı goruyoruz. Peşte; yakasından Buda; yakasına gecerek once kale bolgesinde Balıkcılar Burcu, Matyas Kilisesi ve Kraliyet Sarayı nı goruyoruz. Son durağımız şehri panoramik olarak gorebileceğimiz Citadella" (Aziz Gellart) tepesi. Akşam dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra Tuna Nehri turumuz icin otelimiz lobisinde buluşuyoruz ve teknemize hareket ediyoruz. Teknemizde şehrin tarihi binalarını muhteşem gece ışıkları altında izleyip, iceceklerimizi yudumlarken, Budapeşte yi bir de Tuna Nehri nin kendi anlatımı ile dinliyoruz. Konaklama Budapeşte deki otellerimizde
Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro (Eğlence paketi ile %15 indirim imkanı)
2.GUN PAZARTESİ (ESTERGOM - VİSEGRAD - SZENTENDRE) (CİGAN GECESİ)
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimiz ile Estergom - Visegrad - Szentendre turumuz. İlk durağımız Osmanlı Ordusu icin stratejik onemi olan Estergom. Osmanlı dan kalan kalenin izlerini ve Estergom Katedrali ni gordukten sonra, bir ortacağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad ı ziyaret ediyoruz. Panoramik olarak goreceğimiz Visegrad Kalesi nin ardından Szentendre Kasabası na gidiyoruz. Budapeşte ye ozgu el işi ortuler, kristal, porselen urunler, hediyelik eşyalar, ickiler vb, pek cok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada verilecek serbest zamanın ardından Budapeşte ye donuş ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle bu gecemizi Cigan Gecesi; ile noktalıyoruz. Bu gecede, hem yerel şarapların ve yemeklerin, hem de Macar dans ve muziğinin keyfini cıkartacaksınız. Konaklama Budapeşte deki otellerimizde.
Ekstra Estergom, Visegrad, Szentendre turu: 65 Euro (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı)
Ekstra Cigan Gecesi ve yemeği: 50 Euro (Eğlence paketi ile %15 indirim imkanı)
3.GUN SALI BUDAPEŞTE - (BRATİSLAVA) - VİYANA (KONSER)
Sabah kahvaltımızın ardından Viyana ya hareket. Yol uzerinde dileyen misafirlerimizin katılımı ile gercekleşecek Avrupa da kişi başına duşen 25000 EURO luk milli gelirle en zengin başkentlerinden olan, SLOVAKYA nın başkenti Bratislava turu (bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir). Tarihte Avusturya - Macaristan İmparatorluğu nun en onemli şehirlerinden biri olarak goze carpan, Danube Nehri kıyısındaki Bratislava turumuz esnasında gorulecek yerler arasında; Michalska Kapısı, Şehir Meydanı, St.Martin Katedrali, Eski Şehir, Grassalkovich Palace, Parlamento Binası, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart ın 6 yaşında Maria Theresa ya ilk konserini verdiği tarihi bina ve Bratislava Kalesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından Viyana ya hareket, varış ve panoramik şehir turumuz. Bu turumuzda sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Sarayları ve muzeleri dunyaca unlu şehrimizi gezerken; "Diplomatic District" olarak adlandırılan caddeden gecip, donme dolabı ile unlu Prater isimli lunaparkı, 1979 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Binası nı, Ring uzerinde Opera, Parlamento, Belediye Binası, Universite ve Hoffburg Sarayı nı goreceğiz. Turumuzun ardından otellerimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik muziğin başkenti Viyana da ekstra Viyana nın unlu klasik muzik konserlerinden izleme imkanı. Konaklama Viyana daki otellerimizde.
Ekstra Bratislava Turu: 30 Euro (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı)
Ekstra Viyana Konser Turu : 50 Euro
4.GUN CARŞAMBA VİYANA (WIENERWALD : SEEGROTTE, MAYERLİNG, BADEN, LIECHTENSTEIN, HEILINGENKREUZ, SCHONBRUNN) (GRİNZİNG)
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman veya dileyen misafirlerimizin katılımı ile gercekleştirilecek muhteşem WIENERWALD (Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı golu, Mayerling av koşku, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schonbrunn sarayı bahceleri) turumuz. Turumuzda ilk durağımız Liechtenstein Şatosu. Daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı golu olan ve II. Dunya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı urettikleri Seegrotte Yer Altı Golu nu geziyoruz (yeraltı golunde tekne ile gezintide yapılacaktır). Ardından bir ortacağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz u geziyoruz. Daha sonra Mayerling Faciası na konu olan ve bugun Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av koşkunu panoramik olarak goruyoruz. Daha sonra kucuk ve şirin bir kaplıca şehri Baden gezimiz. Turumuzun en son durağı Kralice Sisi nin Sarayı olan Schonbrunn Sarayı nın muhteşem bahcelerinde serbest zaman. Viyana ya donuş ve serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak duzenlenecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabilirler. Grinzing ev yapımı şarapların uretildiği Viyana nın merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bir bolgedir. Buradaki kucuk ve şirin evlerin bazısında halen taze şarap uretimi yapılmakla birlikte bazıları ise restoranlara donuşmuştur. Bu restoranlardan birinde, yerel Avusturya klasik muziklerini dinleme ve unlu Schnitzellerini ve şaraplarını tatma imkanı bulacaksınız. Konaklama Viyana daki otellerimizde.
Ekstra WIENERWALD Turu (Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı golu, Mayerling av koşku, Heilingenkreuz Manastırı, Baden ve Schonbrunn Sarayı bahceleri) : 65 Euro (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı)
Ekstra Avusturya Grinzing gecesi ve yemeği : 50 Euro (Eğlence paketi ile %15 indirim imkanı)
5.GUN PERŞEMBE VİYANA - (CESKY KRUMLOV) - PRAG (ORTACAĞ GECESİ)
Sabah kahvaltımızın ardından otobuslerimizle Prag a hareket ediyoruz. Yol uzerinde dileyen misafirlerimizin katılımı ile gercekleşecek Unesco tarafından Dunya Mirasları listesinde yer alan Cesky Krumlov turu (bu tura iştirak etmeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir). 13. yy dan bu yana ORTACAĞ kimliğini koruyan, adeta "Yaşayan" ORTACAĞ Kasabası ve Guney Bohemia nın en guzel şehri Cesky Krumlov turumuzda; Barok Tiyatro, Cesky Krumlov Kalesi, Latran, Krumlov bolgesi ve eski Cizvit Manastırı gorulecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Avrupa nın sihirli başkenti; Prag a hareket ediyoruz. Varış ve ardından rehberlerimiz eşliğinde, yarım gunluk, buyuk bir kısmı trafiğe kapalı mekanlarda yuruyerek yapılan, panoramik PRAG şehir turumuz. Tarihi sokakları, ortacağdan kalma gorkemli yapıları ile bu şehir sizi buyuleyecek. Şehir turunda gorulecek yerler arasında; Hradcany (eski saray bolgesi), yapımının 600 yıl surduğu neo gotik Ronesans ve Barok ozellikleri bunyesinde barındıran St. Vitus Katedrali, 13. yuzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan uzerinde 31 aziz heykelinin bulunduğu Charles Koprusu, 15. yuzyılda inşa edilen uzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Eski şehir meydanı bulunmaktadır. Akşam, isteğe bağlı Ortacağ Gecesi ve yemeğine katılma imkanı. Yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortacağ mekanımızda, ortacağ donemine ait kıyafetler giymiş muzisyenler, danscılar ve aktorlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve icecek servisi ile cek mutfağının tatlarını denemek ve ceklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag daki otellerimizde.
Ekstra Cesky Krumlov Turu: 30 Euro (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı).
Ekstra Ortacağ eğlencesi ve yemeği : 65 Euro (Eğlence paketi ile %15 indirim imkanı)
6.GUN CUMA PRAG (KARLOVY VARY) (VLTAVA)
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile tam gun, kaplıcalar şehri, Karlovy Vary Kultur ve alışveriş turu. Ataturk un de severek ziyaret ettiği, 12 adet sıcak mineral su pınarı bulunan bu guzel şehirde kristal satış yerlerini ziyaret ve alışveriş imkanı. Sıcaklıkları 30 ila 72 derece arasında değişen 12 ayrı termal kaynağın bulunduğu bu muhteşem şehrimizde yuruyerek gercekleştirilecek şehir turumuzda Ataturk un 1918 de kaldığı oteli, Dovarak, Mozart, Gother ve Beethoven ve Puşkin in kaldığı mekanları goreceğiz. Bircok film ve diziye konu olan tarihi Pupp Otel in pastanesinde yerel tatlıların tadına bakmadan donmemenizi tavsiye ederiz. Turumuzun ardından Prag a donuş ve serbest zaman. Akşam, isteğe bağlı, şehrin tarihi uzerinde cok onemli bir rol oynamış ve yuzyıllarca ressam, şair ve muzisyenler icin ilham kaynağı olmuş unlu Vltava Nehri uzerinde acık bufe yemekli, akordeon muziği eşliğinde tekne turu. Bu gezi sırasında, şehrin pek cok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını gorebilirsiniz. Konaklama Prag daki otellerimizde.
Ekstra Karlovy Vary kultur ve alışveriş turu : 65 Euro (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı)
Ekstra Vltava tekne turu ve yemeği: 45 Euro (Eğlence paketi ile %15 indirim imkanı)
7.GUN CUMARTESİ PRAG (DRESDEN / ALMANYA) (TEREZİN NAZİ KAMPI) (CEK FOLKLOR GECESİ)
Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Dresden / Almanya kultur ve alışveriş gezimiz. Barok mimarisinin en guzel orneklerine sahip, şiirsel gorunumlu "Elbe Nehri nin Floransa sı" unvanını hak eden, ALMANYA nın incisidir DRESDEN. Unesco Dunya Kultur Miras listesindeki bu şehirde yapacağımız panoramik şehir turunda goreceğimiz yerler arasında; Frauenkirche Kilisesi, Kral yolu, Elbe Nehri, Martin Luther Heykeli, Eski Şehir Meydanı, Semper Operası ve Versailles Sarayı ornek alınarak yapılan Zwinger Sarayı bahcesi bulunmaktadır. Şehir turu sonrası alışveriş icin serbest zaman. Turumuzun ardından Prag a donuş yolunda dileyen misafirlerimiz ile İkinci Dunya Savaşı nın carpıcı ve ilgi cekici noktalarından biri olan Cek Cumhuriyeti nin en buyuk Nazi Kampı Terezin turumuz. Alman işgalinden once dunyaca unlu sucluların kaldığı bir hapishane olarak kullanılıyordu. 1781 yılında kuzeyden gelen akınları onlemek icin inşa edilmiş bir kale olsa da gettolardan getirilen Yahudilerin ve savaş esirlerinin tutulduğu bu kampta yakın tarihteki olayların gunumuze nasıl tesir ettiğini cok carpıcı bilgilerle oğrenme fırsatı yakalayacaksınız (tura katılmak istemeyen misafirlerimiz dinlenme yerlerine yonlendirilecektir). Turumuz sonrası Prag a donuş. Akşam dileyen misafirlerimiz ile Cek yerel folklor Gecesi ve yemeği. Bu turumuzda lokal restoranda yerel muzisyenlerin, danscıların muhteşem şovlarını izlerken limitsiz icecek servisi ile cek mutfağının tatlarını denemek ve ceklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Konaklama Prag daki otellerimizde.
Ekstra Dresden (Almanya) kultur ve alışveriş turu : 65 Euro (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı)
Ekstra Terezin Nazi Toplama Kampı turu : 25 Euro (Sadece Dresden turuna katılanlar katılabilir) (Maxi kultur paketi ile %20 indirim imkanı)
Ekstra Cek yerel folklor gecesi ve yemeği : 45 Euro (Eğlence paketi ile %15 indirim imkanı)
8.GUN PAZAR PRAG - İSTANBUL SABİHA GOKCEN
Sabah kahvaltımızın ardından Prag Havalimanı na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra CORENDON HAVA YOLLARI na ait, CAI1635 sefer sayılı, 177 kişilik Boeing 737-800 tipi ucağımız ile 12:00 de aktarmasız, İstanbul Sabiha Gokcen Havalimanı na hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik ucuşumuzu takiben yerel saat ile 15:45 de varış ve bir başka organizasyonumuzda buluşmak uzere vedalaşma.

EKSTRA GEZİLER;

MİNİ Kultur Paketi ; 4 adet tur 190 Euro yerine %10 indirim ile 171 Euro

1)Karlovy Vary kultur ve alışveriş turu : 65 Euro

2)Cesky Krumlov kultur turu: 30 Euro

3)Bratislava kultur turu: 30 Euro

4)Estergom, Visegrad, Szendentre kultur turu: 65 Euro

MAXI Kultur Paketi; 7 adet tur 345 Euro yerine %20 indirim ile 276 Euro

1)Karlovy Vary kultur ve alışveriş turu : 65 Euro

2)Cesky Krumlov kultur turu: 30 Euro

3)Bratislava kultur turu: 30 Euro

4)Estergom, Visegrad, Szentendre kultur turu: 65 Euro

5)WIENERWALD Turu (Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı golu, Mayerling av koşku, Heilingenkreuz Manastırı, Baden ve Schonbrunn Sarayı bahceleri turu: 65 Euro

6)Dresden (Almanya) kultur ve alışveriş turu : 65 Euro

7)Terezin Nazi Toplama Kampı Turu : 25 Euro

EĞLENCE Paketi; 6 adet tur 290 Euro yerine %15 indirim ile 246 Euro

1)Vltava tekne turu ve yemeği : 45 Euro

2)Ortacağ eğlencesi ve yemeği : 65 Euro

3)Cek yerel folklor gecesi ve yemeği : 45 Euro

4)Avusturya Grinzing gecesi ve yemeği : 50 Euro

5)Tuna Nehri tekne gezisi : 35 Euro

6)Cigan Gecesi ve yemeği : 50 Euro

*Tum kultur ve eğlence paket indirimleri kayıt anında alınması durumunda gecerlidir.

*Tum fiyatlar 31 OCAK 2017 mesai bitimine kadar gecerlidir ve kontenjanlar ile sınırlıdır.

*Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan icin gecerli olup, son kayıt tarihinden once firmamız tarafından sonlandırılabilir.

*Firmamız havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 lahey protokolune tabidir. Tum ucuşlarda rotar riski her zaman mevcuttur ve ucuş oncesinde saatler değişebilir. Yolcu ucuştan 24 saat once, ucuş saatlerini acenteden teyit etmekle yukumludur. Yolcu turu saat değişme riskini kabul ederek satın almıştır.

*İsteğe bağlı seyahat iptal, vize ve sağlık guvence paketi : sigorta iceriğinde kabul edilen ve belgelendirilebilen nedenlerden dolayı misafirlerimizin turu iptal edebilmesi (her koşulda, vize reddinde %25, diğer hallerde %15 muhafiyet ile), tur sırasında sağlık sorunları, bagaj kaybı ve hasarı v.b. konuları guvence altına alan sigorta paketidir. Detayları sorunuz.

*3 kişilik odalarda ucuncu kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan kucuktur. İlave yataklar cek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tur yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık muşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.

*Otellerde alınan kahvaltılar, bulunulan ulkenin kahvaltı kulturune uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, recel, ekmek, cay veya kahveden oluşan sınırlı bir menu ile sunulmakta olup, gruplar icin gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

*Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı icin duzenlenen ve arac icinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan muze, oren yeri girişlerini icermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

*Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında duzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol uzerinde bulunan musait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol ustu dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

()İşareti ile başlayan isimler ekstra tur isimleridir.



 Ekleyen Acente Sorumlusu : Sedef ŞENBAYRAK

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 10 Puan Verildi
 Kaynak :  Sedef ŞENBAYRAK

 Kategori  YURT DIŞI TURLAR

1342 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kategoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Online Uçak Bileti

 
 Uçaklı Kıbrıs Paketleri

 
 Anlaşmalı Acenteliklerimiz

 
 Kariyer

 

 
 Son Eklenenler

Son 30 Gün içinde Seyahat Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

Bilgilere Geçici Olarak Ulaşılamıyor.

 
 Hava Durumu



 


ANTALYA OTELLERİ | KIBRIS OTELLERİ | UÇAK BİLETİ | YURT DIŞI TURLAR | BALAYI | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2010- Şenbayrak Turizm & Seyahat - Tüm Hakları Saklıdır.